Kosmetyki do włosów Anwen – odkryj siłę zawartych w nich protein

2022-03-04

Kosmetyki do włosów Anwen zostały opracowane zgodnie z ideą równowagi składników, a więc optymalnej dawki substancji potrzebnych kosmykom do prawidłowego funkcjonowania – biorąc pod uwagę rodzaj ich porowatości, która determinuje rodzaj pielęgnacji. Stąd też dla twórców brandu szczególnie istotne jest pojęcie równowagi PEH, a więc balansu pomiędzy proteinami, emolientami i humektantami. 

Uważna i świadoma pielęgnacja kosmyków jest punktem wyjścia dla każdej kuracji. Nieodpowiednio dobrana, nie tylko nie poprawi kondycji kosmyków, ale może ją wręcz pogorszyć – doprowadzić do jeszcze większego przesuszenia, zniszczenia i łamliwości. Warto zatem rozpocząć u podstaw i w pierwszej kolejności rozpoznać porowatość włosów, a tym samym ich potrzeby oraz problemy. 


Kosmetyki do włosów Anwen: w czym tkwi ich skuteczność?

Kosmetyki do włosów Anwen powstały na bazie wieloletnich badań i doświadczeń, a także ogromnej wiedzy twórczyni marki Anny Kołomycew, która od kilkunastu lat zajmuje się tematyką świadomej pielęgnacji kosmyków. 

Rozróżnienie porowatości kosmyków, która dzielona jest na niską, średnią i wysoką, jest podstawą doboru skutecznej pielęgnacji, gdyż każda z porowatości wymaga innego podejścia i innych składników, by korzystanie oddziaływać na kondycję włosów. 

Czym jest więc wspomniana porowatość? To nic innego, jak stopień odchylenia łusek włosa, a im bardziej odchylone, tym bardziej zniszczone i przesuszone kosmyki. Wysoka porowatość to określenie włosów bardzo suchych, szorstkich i matowych, które są wyraźnie zniszczone. 

Kosmyki o średniej porowatości to najczęściej występujący typ kosmyków. Są w miarę gładkie, nie są suche, ale też nie tak lśniące i śliskie, jak włosy niskoporowate, które uznawane są za najbardziej zdrowe kosmyki, ale przy tym trudne w stylizacji.

I tu właśnie wkracza pojęcie równowagi PEH, czyli wspomnianego już balansu pomiędzy proteinami, emolientami i humektantami – niewłaściwe proporcje między tymi składnikami są jedną z głównych przyczyn osłabienia włosów. Kosmetyki do włosów Anwen pozwalają natomiast wdrożyć odpowiednią pielęgnację dla każdej porowatości kosmyków.

Warto jednak zaznaczyć, że balans nie oznacza równych proporcji między tymi składnikami. Wręcz przeciwnie, bowiem podczas gdy jeden rodzaj włosów wymaga dużej dawki protein, inny może ich totalnie nie tolerować. Przykładowo, włosom wysokoporowatym należy dostarczać emolientów i protein, natomiast naturalne humektanty do włosów należy dozować bardzo ostrożnie. Z kolei włosy średnioporowate tolerują proteiny, ale może im zaszkodzić nadmiar humektantów. A w przypadku włosów niskoporowatych wskazane są proteiny, ale ostrożność należy zachować z emolientami. 

Proteiny w kosmetykach Anwen

Proteiny w kosmetykach Anwen zajmują szczególne miejsce, bowiem składnik ten jest dobrze tolerowany zarówno przez włosy nisko, średnio- oraz wysokoporowate, co nie oznacza jednak, że każdemu rodzajowi powinny być dostarczane w tej samej ilości. 

Proteiny, czyli białka, odpowiedzialne są przede wszystkim za odnowę oraz odbudowę kosmyków. Białko jest zresztą podstawowym budulcem włosów, które w bardzo dużym stopniu wpływa na ich wygląd, stan i kondycję. Jego zadaniem jest wypełnianie ubytków w łusce i strukturze włosów.

Kiedy proteiny są wskazane? O ich niedoborze świadczyć mogą chociażby brak objętości, łamliwość, rozdwajanie, kruszenie, oklapnięta fryzura czy też tendencja do puszenia się. Warto przy tym pamiętać, że szkodliwy dla kosmyków jest także nadmiar protein – tzw. przeproteinowanie włosów, co objawia się szorstkością i sianowatością włosów.

W kosmetykach Anwen wykorzystywane są różne rodzaje protein. Wielkocząsteczkowe, czyli m.in. keratyna, kolagen, elastyna, proteiny jedwabiu czy mleka, z uwagi na dość duże cząstki, sprawdzą się w przypadku kosmyków o mocno rozchylonych łuskach. 

Innym rodzajem są proteiny hydrolizowane, o mniejszych cząsteczkach, do których zaliczają się chociażby: keratyna hydrolizowana, jedwab hydrolizowany czy pszenica hydrolizowana. Są odpowiednie do każdego rodzaju włosów, bez względu na rodzaj porowatości. 

I oczywiście aminokwasy, czyli najmniejsze cząsteczki, z których zbudowane są białka. Z uwagi na swój mikroskopijny rozmiar, znakomicie wnikają w głąb włosa i regenerują go od środka. Do tej kategorii należą m.in. L-cysteina, arginina, metionina. 

Kosmetyki do włosów Anwen, czyli świadoma pielęgnacja przede wszystkim

Kosmetyki do włosów Anwen są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby zadbać o swoje włosy świadomie. Gotowe produkty – szampony, odżywki czy maski – zawierają optymalny balans składników, w zależności od porowatości włosów, którym są dedykowane. 

Kosmetyki Anwen podzielone są na kategorie: do włosów wysoko, średnio- i niskoporowatych, co sprawia, że wystarczy rozpoznać rodzaj porowatości i sięgnąć po gotowe preparaty, które zawierają optymalną dawkę pożądanych składników. 

Odpowiednia pielęgnacja oznacza przede wszystkim pielęgnację świadomą, czyli wnikliwe poznanie potrzeb i problemów włosów i dobór kosmetyków, które na nie odpowiedzą. Równowaga PEH jest niezwykle indywidualną kwestią, dlatego warto uważnie obserwować swoje włosy i szybko reagować, gdy nadmiar bądź niedobór określonych substancji zacznie pogarszać ich kondycję.